Friday, July 14, 2017

Kashrus Alert: Fish Sticks, fish cakes, and SUSHI-.

Bdatz Aida Yerushalem says-


Don't use any pollock fish products-even if ground up or minced.

 Don't use any Surimi in your sushi, which includes the California roll.

BMG's KCL doe$n't care about infe$tation? 

just pay your annual protection money$$$$$
בדרך כלל לא משווק בחנויות שתחת השגחת הבד”צ, לעיתים קיים ייצור מיוחד ללא חשש תולעים בהשגחה צמודה
נגיעות גבוהה של תולעי אניסקיס בבשר הדג
דגים קפואים יבוא ללא עור
סין - ים
Alaska Pollock
זהבון

17 comments:

Anonymous said...

Yudel you claim that KCL is not kashrus oriented only politically, can you explain that? It's not that I disagree.

Yudel you claim vehemently the bmg's KCL (as u call it) and Rabbi Yosef Eisen are Hypocrites, can you explain?

I found the dictionary definition; hypocrites as follows;
1.a person who pretends to have virtues, moral or religious beliefs, principles, etc., that he or she does not actually possess, especially a person whose actions belie stated beliefs.

2.a person who feigns some desirable or publicly approved attitude, especially one whose private life, opinions, or statements belie his or her public statements.

Are you saying that also?

Anonymous said...

Why can't ground pollack be eaten?

Anonymous said...

Yudel, the way you go about what is not accepted to eat is out of control. Why dont u make it easier on us amarstzim with a list of itrms that are ok to eat?

Anonymous said...

Anisakis is muttar as per shulchan aruch y''d 84. Down with amheraatzus.

Anonymous said...

The Aida knows all your info and still does not allow it.
The one that is muttar is the "bain oir li'bussur" origination type and minai ku'ruboo. I'm sure your unfamiliar with those type of infestation. Sorry, but the anisakeis remains ossur. You can talk to Reb Yoel Finegold in Lakewood.

Anonymous said...

It's funny herring they allow. In any case Volcan is no longer in the Eida.. he lied about the research he did.

Anonymous said...

The Aida also says you can't go to the Kotel.
The Aida also says you can't take $ from the Gov't (Even section 8).

A Mashgiach Who Cares said...

Reb Yudel,

You are being disingenuous about the Badatz list!

I refer to page 4, which states that Alaska Pollock has high infestation of anisakis.

You quote Badatz as saying: "Don't use any pollock fish products-even if ground up or minced". The fact is, that said nothing of the sort there!

Moreover, by posting the pictures of products that have respected hashgachos, you insinuate that they are all worthless, as it's impossible to supervise this type of fish.

Now here's the rub. Please check again the above page, where Badatz themselves admit to occasionally doing runs of Alaskan Pollock, which they claim are parasite free!

So we see, that contrary to your alleged pronouncement in the name of the Badatz, the Badatz actually admits that Alaskan Pollock can be satisfactorily produced.

Why would you think that the American hashgachos are any different?

Anonymous said...

The Aida is still looking for Herring that is insect free, someone told them that the Arizona herring is insect free. U\You know why, because there isn't any herring in Arizona.

All of those respected hashgochas are using the infested pollock.

The Aida is still looking for the elusive Alaskan Pollock that's insect free. Keep looking, Rav Revach couldn't either produce it insect free.

Grinding or Mincing by a muchzak is considered "ain mivat'lin issur, etc".

Anonymous said...

"Grinding or Mincing by a muchzak is considered "ain mivat'lin issur, etc".

But R' Shlomo Zalman poskens you can puree broccoli whch is muchzok

Anonymous said...

Most poskim way before R Shlomo Zalmen hold that you could lichatchila buy vegetables that have a miut hamotsoi bugs if a goy ground it and if it was not ground in order to be mivatel the bugs but because you want ground vegetables.

Chaim Yoseph said...

Anonymous Anonymous said...
Anisakis is muttar as per shulchan aruch y''d 84. Down with amheraatzus.

Mon Jul 20, 11:58:00 AM 2015


Are you denying the validity oF the Shulchan Aruch? Are you denying the validity of halacha Moshe mi'Sinai? What comes next - saying that a dead 'Rebbe' will be Moshiach?

Anonymous said...

They tell everyone not to take but trust me they take it under the table.i ts an old story. Do as i say not as i do.

Anonymous said...

אנחנו חייבים לארגן באופן מיידי משלחת של הצלה -מומחים --פסיכולוגים -ורופאים, -בני משפחה -ועוד כדי להציל בערך 180 ילדים שם. ולדעת מראש שיש שם מושל הפריץ הגונב נפשות כמו היטלר וזה מי שימשיך את דרכו והוא המתעלל הרוצח המפינאר מאיר יששכר רוזנר הרשע מעולם התחתון, ביחד עם המנובל נחמן הלברנץ והם מסוגלים אפילו לשכנע אותם ללכת אחריו לגן עדן. אחינו בני ישראל רחמו אבל מיד כדי שלא יאמרו ידיכם שפכו את הדם הזה ועיניכם ראו.

חייבים לפעול מיד מיד מיד. כשכתות נקלעות למשבר כזה הן רק הולכות ומקצינות, ולכן כולם שם ובפרט כל הילדים נמצאים עכשיו ממש בסכנת חיים.

החבר מלייקווד בשם רפאל ק. שהיה פעם בכת לב טהור ויש לו שם עדיין קרובי משפחה טוען וחושד שהלברנץ היה שחיין מקצועי ואומר שיתכן שמאיר יששכר רוזנר הטביע אותו בגלל שהוא רוצה להיות המנהיג החדש של הכת.

הוא גם בוכה על זה שהלברנץ מת, וטוען שהרשע האמיתי ב"לב [לא] טהור" זה מאיר יששכר רוזנר כמו שכולם כבר יודעים את זה על השייגץ מאיר יששכר רוזנר ימ"ח. אנחנו לא ניכנס כאן לחשבונות שמים שאין אנו בקיאים בהם. מתנגדיו של הלברנץ יאמרו שהנקמה והקללה שהם הטילו עליו התקיימה.

גם ידוע שלמה ארז הלברנץ החציף פניו נגד מרן הרב עובדיה יוסף ועוד גדולי ישראל כמו הרב מקאשוי ועוד ועוד. למעשה הוא זה שהרג את עצמו כשהוא הלך לטבול בחוסר אחריותו בנהר מסוכן. לא הציונים הרגו אותו אלא הוא בעצמו הרג את עצמו. ויתכן שהחשוד הרוצח מאיר יששכר רוזנר הטביע אותו בסופה של דבר.

https://en.wikipedia.org/wiki/Semi-slug said...

http://www.newyorker.com/tech/elements/rat-lungworm-the-tropical-parasite-that-took-hawaii-by-surprise

Immature semislugs can be smaller than an uncooked grain of rice—easy to miss on a leaf of lettuce or kale.

Anonymous said...

במשך 32 שנה שלמה ארז הלברנץ, הנהיג הכת הסגורה "לב לא טהור", קומם עליו את העולם החרדי. הוא התעלל בחסידיו, הרעיב ילדים וחיתן אותם בגיל צעיר, הבטיח לתומכיו שיכנסו לגן עדן, השווה את עצמו לשמעון בר יוחאי והוביל מסע בריחה ברחבי העולם. בסוף השבוע שעבר הוא טבע בנהר במקסיקו, השאיר את מאות חברי הכת המומים והצית מלחמת ירושה.

מנהיגי הכת היטילו עונשים פיזיים קשים על מי שהעז למרוד בסמכותו של הלברנץ – 50 מלקות בלי שום בגדים על הגוף, הכאה במוטות ברזל של אש ואלות, הרעבות, השפלות וטבילות במים קרים בכוח. הילדים והמבוגרים אולצו להתפלל וללמוד 18-20 שעות ביממה, לפעמים זה היה רק בעמידה, ומי שהפר את הכלל נשלח לגור במשך חודש ימים במרתף אפל. חסידים אחרים אולצו לקחת הרבה כדורים פסיכיאטריים, שהוצגו להם כוויטמינים. הנשים, ואפילו הילדות, הונחו ללבוש בגדים שחורים. בכת לב-לא- טהור נוהגים כלפי ילדי הקהילה בענישה גופנית קשה... קיימת מדיניות ענישה כלפי חברי הקהילה, הכוללת הפרדת ילדיהם מהוריהם גם בגיל ינקות והעברת הילדים לגדול במשפחה אחרת בלי שום קשר להורים... גם חברי הקהילה הבגירים חשופים לעונשים גופניים קשים.

בעוד שחברי הכת שבורים והמומים ממותו של ארז שלמה הלברנץ שסגדו לו, רוב המגזר החרדי מרגיש כנראה אחרת. ארז הלברנץ הוביל התעללות פיזית ונפשית בחסידיו, הטיל עליהם עונשים קשים, ניתק אותם ממשפחותיהם, הביא אותם לחרפת רעב, כפה עליהם לקחת כדורים פסיכיאטריים, חיתן את ילדיהם החל מגיל 12, וכפה על הנשים ללבוש בגדים שכיסו את כל גופם – פרקטיקות שהעניקו ל"לב טהור" את הכינוי "כת הטליבאן". ואולם, כלל לא בטוח שמותו יהפוך את חייהם של החסידים לטובים יותר.

כל השנים של הכת, עשרות מחסידי כת לב לא טהור שוגרו למסעות התרמה בארה"ב ובאירופה, תוך שהם מסתירים את השתייכותם ל"לב טהור". "המצאנו כל מיני שמות של קהילות יהודיות, שחלקן בכלל לא קיימות, וזה עבד", אומר חסיד לשעבר בכת. אם היינו מספרים שיש לנו קשר ללב טהור היו מעיפים אותנו לכל הרוחות. הרב ומקורביו הנחו אותנו בדיוק כיצד לשקר ולהתנהג כדי שלא יחשפו אותנו. הצלחנו לגייס מאות אלפי דולרים ויותר.

לאט לאט הדברים החלו להתפורר. ארז שלמה הלברנץ חי כמו מלך, ותמיד היה אוכל כחזיר בשפע גדול בחדר שלו, בזמן שאנחנו גווענו ברעב, העיד חסיד אחר לשעבר בשיחה עם חבריו, "הוא הפחיד אותנו שאם נספר מה קורה בכת ניענש קשות, כי בגופו שוכנת נשמתו של רבי שמעון בר יוחאי. היו כאלה שניסו להתאבד, שבלעו כדורים. הם הגיעו עד לקצה מבחינה נפשית". חסידים שהצליחו להימלט ממתחם הכת חשפו את מעלליו של הלברנץ בפני כלי התקשורת בקנדה ובישראל, שערכו שורת תחקירים על "לב-לא- טהור".

הלברנץ לא לקח סיכון. הוא רכש אדמות בסנטה רוסה, אזור כפרי המרוחק שעתיים וחצי מגואטמלה סיטי. "עברנו בגלל התנכלויות והטרדות, רדפו אותנו בגלל האמונה שלנו ולא יכולנו לסבול יותר. כל הטענות כלפינו. הכת הקימה בסנטה רוסה מבנים ארעיים, והלברנץ, שהבין ש"לב טהור" על סף קריסה כלכלית, שלח את חסידיו לגדל מנגו במטעים כדי להתפרנס. אפיק הכנסה נוסף היה בית דפוס, שבו הדפיסו אלפי ספרי קודש וחוברות לקהילות יהודיות בעולם. רוב חברי הכת חיים במתחם הזה עד היום. "זה מקום מרווח יותר, אבל תנאי הילדים עדיין קשים", הם מוזנחים ואוכלים מעט מאוד, בעיקר קצת ירקות ופירות.

וידוע שסופו של המתועב הכלב הלברנץ מ"לב טמא" מת כמו כלב בהתאבדות!!!! ולצערנו ינסו להמשיך את הכת על ידי המנוול בנו הנאצי והמסיונר נחמן ימ"ח וע"י הרוצח נפשות מאיר יששכר רוזנר ימ"ח, ועלינו רק להזהיר את כולם אל תכנסו לכתות מסוכנות, אנשים שאין שום קשר בינם לבין דת ישראל, אלא מדובר באנשים סוטים מופרעים נפשית, חולי נפש, שיודעים שימצאו פורקן לשגיונותיהם דרך אנשים מאמינים עם מצוקות..., ויהרסו החיים שלהם, ישפילו אותם כמו חמורים.

Anonymous said...

Yudel, Why do you always hock on Hisachdus? The Volover and Bator and Weissmandle and practically every hechsher also give on Pollock fish. Freunds is the Best!!